Wiadomości

Monitoring pomógł w ujęciu sprawczyni przywłaszczenia

Data publikacji 04.10.2018

Starsza kobieta, wychodząc ze sklepu, zapomniała zabrać z lady kasowej swojej reklamówki wraz z gotówką i dokumentacją medyczną. Ten moment wykorzystała inna klientka marketu zabierając pozostawione mienie. Sprawczyni przestępstwa już następnego dnia została ustalona i zatrzymana przez dąbrowskich policjantów. W zatrzymaniu pomógł monitoring.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Dąbrowie Górniczej przy ul. Ludowej w jednym z sieciowych marketów spożywczych. Kiedy tylko kobieta wyszła ze sklepu jej pozostawioną wewnątrz reklamówką przywłaszczyła inna klientka sklepu.

Już następnego dnia od zgłoszenia utraty reklamówki z zawartością pieniędzy w kwocie 2000 zł i dokumentacji medycznej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przeglądając monitoring wpadli na trop sprawczyni przywłaszczenia i zatrzymali kobietę odzyskując utraconą dokumentację medyczną już bez pieniędzy. Zatrzymanej, 50-letniej dąbrowiance został przedstawiony zarzut przywłaszczenia za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy:

Znalazłeś telefon, portfel, rower czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę policji, oddaj do Biura Rzeczy Znalezionych. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „Znalezione – nie kradzione”.