Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zginął pieszy pokonując ruchliwy odcinek dąbrowskiej DK94

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez auta osobowe zginął 36-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wieczorem po godz. 19.00 na Drodze Krajowej numer 94.

 2. W Dąbrowie "Kręci nas bezpieczeństwo” przez cały rok

  W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w Hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej przy fantomach stanęli uczniowie szkół podstawowych i średnich. Po próbie bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy młodzież przeniosła się przed halę, gdzie w ramach działań "Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" odbyły się pokazy pokazy służb ratowniczych – straży pożarnej, ratowników i policji.

 3. Policyjne rady dla odwiedzających cmentarze

  Najbliższe dni to czas porządkowania na cmentarzach grobów naszych bliskim. W nadchodzącym okresie, w ciszy i zadumie wielu z nas odda się atmosferze dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie zapominajmy jednak, że są również osoby, które w zbliżającym się czasie, będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi, jako okazję do kradzieży.

 4. Poszukujemy informacji na temat zniszczenia instalacji wyborczych i tablic na siedzibie biura dąbrowskiego parlamentarzysty

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej poszukują świadków oraz informacji na temat zniszczenia przez zamalowanie tablic informacyjnych na siedzibie dąbrowskiego biura poselskiego oraz niszczenia przez pocięcie i zamalowanie instalacji wyborczych tego samego parlamentarzysty zamontowanych na terenie miasta odnotowanych w ostatnich dniach przez dąbrowskich stróżów prawa.

 5. Domowa plantacja, ale niekoniecznie mała

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał plantację konopi indyjskich. Z przejętych roślin można było wytworzyć prawie 500 działek dilerskich marihuany. Zatrzymanemu, za posiadanie znacznej ilości zabronionych prawem roślin, grozi do 10 lat więzienia.

 6. Zatrzymani za atak na ratowników medycznych

  Do 3 lat więzienia grozi zatrzymanym przez dąbrowskich policjantów mężczyznom, którzy naruszyli nietykalność cielesną ratowników medycznych, kiedy ci przyjechali im na ratunek. Jeden z mężczyzn, leżąc na chodniku, zadał cios ratownikowi, kiedy ten pochylił się nad nim, chcąc udzielić mu pomocy medycznej. Obaj też groźbami chcieli wywrzeć wpływ na działania ratowników.

 7. Europejski projekt „EDWARD” zawitał do Dąbrowy Górniczej

  “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 12 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego.

 8. Śmiertelne potrącenie przez pociąg

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku kolejowego. Doszło do niego na szlaku kolejowym w rejonie dąbrowskiej dzielnicy Okradzionów. Mimo interwencji LPR potrąconego przez pociąg mężczyzny nie udało się uratować.