Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla bezdomnych
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Wpadł po 8 latach ukrywania się

  Kryminalni z zespołu poszukiwań dąbrowskiej komendy ustalili miejsce przebywania i zatrzymali mężczyznę, który od 8 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 57- latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej. Teraz przebywa w zakładzie karnym.

 2. Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł

  69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało kobieta przekazała mu ponad 166 tys. złotych. Wczoraj dotarło do niej, że było to oszustwo.

 3. Wypadek na DK 94

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj około godz. 8.30 w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach na DK 94, na wysokości "Mikrohuty". W wyniku zdarzenia drogowego jeden pojazd dachował, a jego kierująca z ogólnymi obrażniami trafiła do szpitala.

 4. Zatrzymani na gorącym uczynku

  Mundurowi z ogniwa patrolowo–interwencyjnego dąbrowskiej policji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Sprawcy w wieku 34 i 28 lat przygotowywali się akurat do wyniesienia ze sklepu skradzionego łupu, kiedy wpadli w ręce stróżów prawa. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

 5. Sprawy urzędowe załatw przez telefon, internet, lub listownie

  Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i jednostkach miejskich w tym dąbrowskim garnizonie policji do niezbędnego minimum. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego przy bezpośredniej obsłudze należy zachować odpowiedni dystans, zarówno od pracowników, jak również od innych osób oczekujących na obsługę.

 6. Świąteczne awanse w dąbrowskim garnizonie policji

  W tym roku 91 dąbrowskich mundurowych otrzymało awanse na wyższy stopień służbowy. W tym specyficznym, naznaczonym pandemią koronawirusa roku mianowania na wyższy stopień były jedynym akcentem obchodów Święta Policji w dąbrowskim garnizonie.

 7. Zatrzymano nietrzeźwego kierującego z zakazem prowadzenia pojazdów

  Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Siewierza, który zdecydował się na jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości.

 8. Złodzieje nie mają wakacji i wyczekują okazji

  Jak co roku w wakacje złodzieje krążą wokół kąpielisk i plaż. Wyczekują okazji, aby zabrać pozostawiony telefon komórkowy, portfel czy torebkę. Do zdarzeń najczęściej dochodzi, gdy plażowicze kąpią się, a ich rzeczy pozostają bez nadzoru.