Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Oddali hołd Niepodległej w 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Główne, dąbrowskie uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbyły się w Sanktuarium NMPA oraz na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej. Pośród oficjalnych delegacji kwiaty pod pomnikami złożyli również przedstawiciele służb mundurowych, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Arturem Klimkiem i I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Rafałem Stańko.

 2. Uroczyste spotkanie z okazji Święta Służby Cywilnej

  11 listopada to również święto urzędników i pracowników korpusu służby cywilnej w administracji rządowej. Z okazji tegorocznego święta pracownicy dąbrowskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Arturem Klimkiem oraz jego I Zastępcą nadkom. Rafałem Stańko.

 3. Policyjne działania „SMOG”

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z dąbrowskiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach miasta działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 4. Kolejne szkolenie w Dąbrowskich Wodociągach

  Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kolejne szkolenie dla pracowników Dąbrowskich Wodociągów w ramach poprawy kultury bezpieczeństwa pracy.

 5. Policyjna akcja "ZNICZ 2018" na drogach Dąbrowy Górniczej

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „Znicz 2018”, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O planowanych zmianach w organizacji ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej informujemy już dzisiaj.

 6. Spieszyli się na szychtę

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego. Po dachowaniu terenowego mitsubishii 4 osoby, w tym kierujący odnieśli obrażenia. Jeden z pasażerów, 60 letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej z ciężkimi obrażeniami głowy i kręgosłupa trafił do szpitala.

 7. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 8. "Nie reagujesz - akceptujesz"

  Przypominamy, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw. Zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z uwagi na strach przed zemstą, często "przymykamy oko" na złe zachowania i wolimy milczeć, niż reagować. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą funkcjonariuszom podjęcie stosownych działań.