Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Fundacja wdów i sierot
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Dąbrowy Górniczej podsumowali miniony rok w trakcie uroczystej odprawy służbowej

  Dzisiaj w trakcie uroczystej narady rocznej dąbrowscy policjanci podsumowali wyniki pracy w 2018 roku. Informację o stanie bezpieczeństwa w obecności przedstawicieli władz miejskich, dąbrowskiej prokuratury oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przedstawił Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 2. Nietrzeźwy za kierownicą ściął słup i autem „bez przodu” jechał dalej

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 29-letniego kierującego osobowym peugeotem. Jak się okazało mężczyzna wcześniej jadąc ze Strzemieszyc ściął przydrożny słup i kompletnie rozbitym autem dojechał do miejsca docelowego przy ul. Łącznej, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu dąbrowianinowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

 3. Poszukujemy świadków potrącenia pieszej na ul. Legionów Polskich

  Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek 3 grudnia 2018 roku około godz. 17.00 na ul. Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. W wyniku potrącenia przez osobowe daewoo z ciężkimi obrażeniami ciała do szpitala trafiła 56-letnia kobieta.

 4. Udaremnili jazdę kompletnie pijanemu kierującemu

  Prawie 4 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 39-letniego kierującego fiatem stilo, zatrzymanego przez policjantów z dąbrowskiej drogówki przy ul. 1000-lecia w Dąbrowie Górniczej. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

 5. Terminy przyjęć kandydatów do Policji w 2019 roku

  Komendant Główny Policji określił w 2019 roku następujące terminy przyjęć kandydatów do Policji: 7 marzec, 21 maja, 16 lipca, 12 września, 7 listopada oraz 30 grudnia. We wskazanych terminach w garnizonie śląskim będą realizowane przyjęcia do służby w komendach miejskich, powiatowych, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie.

 6. Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Dąbrowie Górniczej

  Dąbrowscy policjanci przed wyjazdami na wypoczynek sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Wszyscy zainteresowani wyrażający chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić to funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 7. Zadbaj o dobytek przed sylwestrowym balem

  Okres noworoczny to czas zwiększonej aktywności grup przestępczych dokonujących włamań do domów i mieszkań. Dlatego apelujemy o zwiększenie czujności oraz o szczególne zwracanie uwagi na to w jakim stanie pozostawiamy nasz dobytek. Poniżej przekazujemy kilka praktycznych rad w tym zakresie

 8. Bezpieczeństwo w trakcie XXVII Finału WOŚP - porady

  Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.