Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelne potrącenie na drodze ekspresowej S1

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze ekspresowej S1. Kierujący osobowym renault potrącił pieszego, który zginął na miejscu.

 2. „CyberPol” - w walce z przestępstwami w sieci

  Nie ma wątpliwości, że internet posiada wiele zalet. W sieci czają się jednak również poważne zagrożenia, na które mogą być narażeni najmłodsi jej użytkownicy. Jak podają policyjne statystyki, tylko w 2014 roku odnotowano 129 przypadków prób uwodzenia małoletnich poprzez internet. 33,6 proc. chłopców i 17,9 proc. dziewcząt przyznaje, że otrzymało przez internet intymne zdjęcia. Ponad połowa badanych nastolatków zadeklarowała, że ich rodzice nie interesują się tym, co robią w internecie.

 3. Odpoczynek nad wodą - przestrogi

  Lubisz spędzać czas nad wodą? Czy pływając pamiętasz, że woda, nawet z pozoru spokojna i płytka, kryje w sobie wiele pułapek? Czy zdajesz sobie sprawę, że wystarczy jedna sekunda nieuwagi i tragedia gotowa? Przyczyny utonięć od lat są podobne: alkohol, kąpiele w miejscach niestrzeżonych, zabronionych, nieostrożność podczas przebywania nad wodą, lekkomyślność i przecenienie swoich umiejętności pływackich

 4. Zapraszamy na pokaz musztry paradnej

  Jutro z okazji 100-lecia skautingu zagłębiowskiego na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej o godz. 15.00 z pokazem musztry paradnej wystąpi Kompania Reprezentacyjna Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach. Inaugurację Obchodów 100-lecia Harcerstwa w Zagłębiu uświetni orkiestra policyjna. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 5. Posiadał ponad 270 działek amfetaminy

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli 276 działek dilerskich amfetaminy. Dąbrowianin trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 6. Sprzedawała w sklepie podróbki galanterii znanych marek

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali kobietę handlującą podrobioną galanterią. Stróże prawa zabezpieczyli kilkadziesiąt podróbek damskiej odzieży, perfum, damskich torebek oraz okularów przeciwsłonecznych. Straty producentów wstępnie oszacowano na 20 tys. złotych. Za przestępstwo kobiecie grozi kara grzywny, oraz 2-letni pobyt w więzienia.

 7. Uroczyste ślubowanie 6 dąbrowskich klas mundurowych

  Kadeci z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej na długo zapamiętają tegoroczne Święto Edukacji Narodowej. 14 października 2019 roku stał się dla nich jednym z najważniejszych dni szkolnej nauki. Po uroczystej mszy świętej w dąbrowskiej bazylice NMP Anielskiej na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia licealiści aż sześciu pierwszych klas o profilu mundurowym złożyli bowiem uroczyste ślubowanie.

 8. Dąbrowscy kryminalni uderzają dalej w podziemny rynek narkotykowy

  Prawie 1500 porcji amfetaminy i marihuany przechwycili policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do sprawy zatrzymano dwóch dąbrowian w wieku 33 i 39 lat. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, zatrzymanym może grozić kara nawet 10 lat więzienia.