Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymali trzech sprawców pobicia

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w rejonie akwenu Pogoria 3 na ul. Malinowe Górki pobili 24-letniego mieszkańca Będzina powodując u niego ogólne obrażenia ciała. Zgodnie z kodeksem karnym, za udział w pobiciu, grozi im kara do 3 lat więzienia.

 2. Zatrzymali nietrzeźwego i bez uprawnień

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 22-letniego kierowcy mazdy, zatrzymanego do kontroli przez policjantów w dąbrowskiej dzielnicy Ujejsce. Jak się okazało młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat więzienia.

 3. Śmiertelny wypadek motocyklisty w Dąbrowie - "Nie bądź następny…"

  Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty, doszło wczoraj w rejonie zjazdu z DK 94 na ekspresową S1 w Dąbrowie Górniczej. Kierujący motocyklem yamaha 44-letni mieszkaniec Będzina stracił panowanie na jednośladem, a następnie w wyniku wywrotki pojazdu uderzył w bariery energochłonne. Motocyklista w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 4. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o wandalizm

  Policjanci z zespołu wywiadowców dąbrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wandalizm, którzy w centrum Dąbrowy Górniczej w zaparkowanym mercedesie umyślnie zniszczyli lusterko zewnętrzne warte prawie 3000 zł. Za popełniony czyn 25-latkom może grozić nawet 5 letni pobyt w więzieniu, będą też musieli zapłacić za spowodowaną szkodę.

 5. Uroczyste nabożeństwo w intencji i z udziałem policjantów

  W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odprawiona została uroczysta msza święta z okazji Święta Policji w intencji policjantów, ich rodzin, pracowników korpusu cywilnego oraz mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Zagłębia.

 6. Dozór za fałszywy alarm bombowy w hipermarkecie

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który powiadomił o fałszywym ładunku wybuchowym. Mężczyzna zadzwonił do dąbrowskiego hipermarketu z informacją, że na terenie obiektu jest bomba. Jak się okazało, żadnego podejrzanego pakunku nie było. Żartowniś przyglądający się działaniom służb został niemal natychmiast zatrzymany. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 7. Święto Policji 2017 w Dąbrowie Górniczej

  W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Nie zabrakło wspomnienia o zamordowanych przez NKWD policjantach naszego regionu, którzy zginęli za ojczyznę na nieludzkiej ziemi. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach.

 8. Kapelan dąbrowskich mundurowych odznaczony za zasługi dla Policji

  Ks. kan. Andrzej Stasiak – kapelan dąbrowskich stróżów prawa odznaczony został Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji. Duchownemu medal wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk w trakcie wojewódzkich obchodów Święta Policji w Katowicach.