Odpowiedzą za posiadanie marihuany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Odpowiedzą za posiadanie marihuany

Data publikacji 09.02.2018

Policjanci z dąbrowskiej komendy pełniący służbę na terenie naszego miasta zatrzymali czterech mężczyzn. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej posiadali przy sobie środki odurzające w postaci suszu marihuany. Ich sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Minionej nocy na terenie naszego miasta około godz. 21.30 na ul. Łącznej w klatce schodowej  jednego z bloków, dąbrowscy stróże prawa dokonali sprawdzenia przebywających tam osób. Okazało się, że dwóch mężczyzn w wieku 42 i 17 lat posiadało przy sobie ziele suszu marihuany. Do kolejnego zatrzymania doszło o godz. 23.50 na ul. Kościuszki, gdzie w rejonie parkingów osiedlowych funkcjonariusze dokonali sprawdzenia młodego mężczyzny. Okazało się, że 33-letni dąbrowianin posiadał przy sobie marihuanę. Następnie chwilę później tuż przed godziną 1.00 policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę w wieku 33 lat, który rownież był posiadaczem zabronionego środka odurzjącego. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali mężczyzn. Ich sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Przypominamy i ostrzegamy:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.