Oddali hołd policjantom – ofiarom NKWD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Oddali hołd policjantom – ofiarom NKWD

Data publikacji 17.09.2018

Wczoraj w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości upamiętniające polskich policjantów pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.15 pod Dębem Wolności rosnącym na skwerze przy Miejskim Muzeum „Sztygarka”. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęło się nabożeństwem celebrowane przez ks. kan. ppor. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza i Kustosza Parafii i kapelana dąbrowskiej policji. Po nabożeństwie z udziałem policyjnej kompani honorowej i orkiestry na Placu Wolności odbyła się kolejna cześć upamiętniająca Policjantów Polskiej Policji Państwowej bestialsko pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach licznie uczestniczyli policjanci dąbrowskiego garnizonu, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Arturem Klimkiem oraz nadkom. Rafałem Stańko – I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji. Hołd pomordowanym 78 lat temu przodkom oddali zaproszeni goście - parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

Serdecznie pragniemy podziękować młodzieży z dąbrowskich klas mundurowych za przygotowanie patriotycznego przedstawienia, a mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i Zagłębia, pocztom sztandarowym za udział w uroczystościach i oddany hołd naszym przodkom, którzy w mundurach zginęli zamordowani na nieludzkiej ziemi

Kliknij, aby obejrzeć całą Galerię Zdjęć