Dąbrowskie obchody Święta Policji 2018 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Dąbrowskie obchody Święta Policji 2018

Data publikacji 10.07.2018

W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Nie zabrakło wspomnienia o policjantach naszego regionu zamordowanych przez NKWD. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach oraz występy artystyczne kadetów dąbrowskich klas mundurowych.

Dzisiaj w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta policji. Na uroczystości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli różnych służb, władz samorządowych, przedstawicieli dąbrowskich przedsiębiorstw, duchowieństwa, emerytów policyjnych, a przede wszystkim rodzin mianowanych policjantów. W pierwszej części uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak w asyście Komendanta Miejskiego policji insp. Artura Klimek, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim policjantom.

W tym roku 91 mundurowych otrzymało awanse. Na stopień komisarza awansowało 2 podkomisarzy, na stopień aspiranta sztabowego awansowało 15 starszych aspirantów. Jeden aspirant będzie teraz starszym aspirantem, 13 młodszych aspirantów zostało aspirantami, 8 mundurowych zostało młodszymi aspirantami. Do stopnia sierżanta sztabowego awansowanych zostało 27 policjantów, 10 do stopnia starszego sierżanta, 11 funkcjonariuszy do stopnia sierżanta i 4 do stopnia starszego posterunkowego

W trakcie okolicznościowych przemówień nie zabrakło słów uznania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm, skierowanych do wszystkich policjantów i policjantek oraz podziękowań dla ich rodzin za okazywane wsparcie. Po części oficjalnej uroczystości nastąpił występ artystyczny przygotowany przez kadetów z dąbrowskich klas mundurowych. Po pamiątkowej wspólnej fotografii był czas na gratulacje od najbliższych. Najmłodszym maskotka śląskich policjantów - „Sznupek” rozdawał słodycze.

Kliknij, aby obejrzeć całą Galerię Zdjęć

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę, a mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w codziennej służbie.

Ładowanie odtwarzacza...