Wiadomości

Odpowiedzą za atak na ochroniarza w strefie kibica

Data publikacji 29.06.2018

Po upływie niespełna tygodnia od publikacji wizerunków podejrzanych na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach, wpadli mężczyźni podejrzani o czynną napaść na członków służby porządkowej. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 19 czerwca, w dąbrowskiej strefie kibica. Zatrzymani wczoraj stanęli przed prokuratorem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Sprawcami czynnej napaści okazali się mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 21, 29 i 30 lat. W wyniku ataku na ochroniarzy, do którego doszło w strefie kibica, jeden z mężczyzn trafił nieprzytomny do szpitala. 

Po zdarzeniu opublikowaliśmy zdjęcia napastników, prosząc Państwa o pomoc w namierzeniu sprawców. Oprócz pracy kryminalnych, którzy przez cały czas dążyli do ustalenia tożsamości mężczyzn, policjanci sprawdzali każdą informację, przekazywaną przez mieszkańców. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Państwa w pomoc, przestępcy długo nie cieszyli się wolnością. Cała trójka została zatrzymana, a zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie zarzutów zatrzymanym. Odpowiedzą oni za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyźni nie mogą już również oglądać meczy w dąbrowskiej strefie kibica. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.