Weekendowe działania „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Weekendowe działania „Prędkość”

Data publikacji 11.05.2018

Od dzisiejszego poranka do godzin wieczornych w niedzielę na terenie Dąbrowy Górniczej prowadzone są policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dzisiaj od samego rana na terenie naszego miasta policjanci kontrolują kierowców, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Policjanci z dąbrowskiej drogówki do ogólnokrajowych działań wykorzystują nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Policjanci sprawdzają, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi i czy stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Weekendowe działania „Prędkość” będą prowadzone do godz 22.00 w niedzielę.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracimy prawo jazdy.

 

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań.

Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za życie i zdrowie innych uczestników ruchu.