Wiadomości

Wystartowała III edycja projektu „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica – poznaj swojego dzielnicowego”

Data publikacji 22.02.2018

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczęła III edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie współpracę na rzecz bezpieczeństwa, a mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach i klubach osiedlowych.

W Klubie Osiedlowym „Krąg” przy ul. Jaworowej 19a w Dąbrowie Górniczej wystartowała III edycja akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Projekt, którego pomysłodawcą są Dąbrowska Wspólnota Samorządowa oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej dzięki wcześniejszemu nagłośnieniu w lokalnych mediach zyskał popularność i zgromadził na inauguracyjnym spotkaniu wielu zainteresowanych mieszkańców dąbrowskiego osiedla „Mydlice”. Przybyli dąbrowianie mogli zapoznać się z informacją na temat stanu bezpieczeństwa w mieście oraz z nowym narzędziem jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ci, którzy jeszcze nie znają, poznali swojego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej nadkom. Rafał Stańko omówił stan stan bezpieczeństwa na terenie miasta za miniony 2017 rok. Nie obyło się bez przekazywanych spostrzeżeń i pytań, których funkcjonariusze nie pozostawili bez odpowiedzi. Moderator dyskusji w osobie oficera prasowego dąbrowskiej komendy przybliżył przybyłym mieszkańcom codzienną służbę dąbrowskich mundurowych, jak również omówił sposoby kontaktu z funkcjonariuszami i zgłaszania swoich problemów między innymi za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”.

Kolejne spotkania z dzielnicowymi odbędą się:

  • 27 lutego 2018 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Aleja Zwycięstwa 77 w Dąbrowie Górniczej
  • 6 marca 2018 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Fryderyka Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej