Wiadomości

Wpadli „pajęczarze” podejrzani o kradzież energii elektrycznej

Data publikacji 10.01.2018

Dąbrowscy policjanci ujawnili na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież energii elektrycznej. Dąbrowianie w swoim mieszkaniach przy ul. Majakowskiego i III Powstania Śląskiego nielegalnie podłączyli przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z dąbrowskiej jednostki policji w budynkach wielorodzinnych przy ul. Majakowskiego i III Powstania Śląskiego ujawnili dwa procedery nielegalnego poboru energii elektrycznej. Właściciele lokum posiadali nielegalnie podpięte przewody, które doprowadzały prąd do ich mieszkań. Kobieta w wieku 50 lat i 46-latek korzystali z energii elektrycznej z pominięciem układów pomiarowych. Przypominamy, że za taki czyn Kodeks Karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Ostrzegamy, że nielegalne i samodzielne przeróbki instalacji elektrycznej mogą doprowadzić do porażenia prądem. Nielegalny pobór energii elektrycznej często jest przyczyną pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową może doprowadzić do wybuchu gazu. Grozi to dużymi zniszczeniami, a nawet śmiercią osób.