Wiadomości

Działania "Prędkość" z wykorzystaniem urządzeń TruCam także w Dąbrowie Górniczej

Data publikacji 05.01.2018

Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pierwszy raz w działaniach prowadzonych również na terenie Dąbrowy Górniczej wykorzystane będą urządzenia TruCam do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu wraz rejestratorem wykroczenia.

W trakcie działań, które potrwają do 22:00, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory oraz nowoczesne mierniki prędkości TruCam, których oficjalna prezentacja miała miejsce w dniu wczorajszym. W laserowe urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu wraz identyfikacją i rejestratorem wykroczenia TruCam posiadają również już na swoim wyposażeniu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiego garnizonu policji. Stróże prawa przy jego użyciu będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy i temperować wyścigowe zapędy piratów drogowych na terenie miasta. Mundurowi kontrolować będą również stan trzeźwości, sprawdzać wyposażenie pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

Ładowanie odtwarzacza...