Wiadomości

Tymczasowo aresztowany za rozbój i ciężkie uszkodzenie ciała

Data publikacji 07.09.2017

Dąbrowski sąd na wniosek policjantów i prokuratora tymczasowo aresztował na 3 miesiące sprawcę brutalnego rozboju. Przestępca został zatrzymany, po tym jak na ulicy zaatakował, dotkliwie pobił i okradł 50-letniego mężczyznę. Za rozbój i ciężkie uszkodzenie ciała 30-latkowi grozi teraz nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. Policjanci zostali wówczas powiadomieni, że w rejonie dworca kolejowego w rejonie dąbrowskiej dzielnicy Sikorka 50-latek został zaatakowany przez znanego mu z widzenia mężczyznę. Pokrzywdzony był bity pięściami i kopany po całym ciele. W efekcie doznał urazu klatki piersiowej, żeber i biodra co skutkowało wystąpieniem realnego zagrożenia dla jego życia. Gdy sprawca doprowadził ofiarę do stanu bezbronności ukradł pieniądze w kwocie 120zł. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed Policją.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni z dąbrowskiej komendy rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Po kilku dniach ustalili, że napastnikiem może być 30-letni mieszkaniec dąbrowskiej dzielnicy Ząbkowice. Stróże prawa sprawdzili wszystkie możliwe miejsca, gdzie mógł ukrywać się mężczyzna i zatrzymali mogącego mieć związek ze sprawą dąbrowianina.

Dąbrowski Sąd Rejonowy 5 września 2017 roku na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec sprawcy przestępstwa tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.