Oddali hołd policjantom – ofiarom NKWD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Oddali hołd policjantom – ofiarom NKWD

Data publikacji 18.09.2017

Wczoraj o 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości rocznicowe ku czci polskich policjantów pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o godz. 12.00 nabożeństwem celebrowanym przez ks. kan. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza i Kustosza Parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i kapelana dąbrowskiej policji. Po mszy rozpoczęły się uroczystości z udziałem policyjnej kompani honorowej i orkiestry upamiętniające Policjantów Polskiej Policji Państwowej bestialsko pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach licznie uczestniczyli policjanci dąbrowskiego garnizonu, na czele z nadkom. Rafałem Stańko –  I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej. Hołd pomordowanym 77 lat temu przodkom oddali zaproszeni goście - parlamentarzyści, samorządowcy,  przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i Zagłębia oraz pocztom sztandarowym za udział w uroczystościach i oddany hołd naszym przodkom, którzy w mundurach zginęli zamordowani na nieludzkiej ziemi.

Kliknij, aby przejść do pełnej Galerii Zdjęć