Wiadomości

Święto Policji 2017 w Dąbrowie Górniczej

Data publikacji 10.07.2017

W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Nie zabrakło wspomnienia o zamordowanych przez NKWD policjantach naszego regionu, którzy zginęli za ojczyznę na nieludzkiej ziemi. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach.

Dzisiaj w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Na uroczystości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli różnych służb, władz samorządowych, przedstawicieli dąbrowskich przedsiębiorstw, duchowieństwa, emerytów policyjnych, a przede wszystkim rodzin mianowanych policjantów. W pierwszej części uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak w asyście Komendanta Miejskiego Policji insp. Artura Klimek, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim policjantom.

W tym roku 86 mundurowych otrzymało awanse. Na stopień aspiranta sztabowego awansowało 11 starszych aspirantów. 5 aspirantów będzie teraz starszymi aspirantami, 9 młodszych aspirantów zostało aspirantami, 11 mundurowych zostało młodszymi aspirantami. Do stopnia sierżanta sztabowego awansowanych zostało 14 policjantów, 13 do stopnia starszego sierżanta, 11 funkcjonariuszy do stopnia sierżanta i 12 do stopnia starszego posterunkowego

W trakcie okolicznościowych przemówień nie zabrakło słów uznania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm, skierowanych do wszystkich policjantów i policjantek oraz podziękowań dla ich rodzin za okazywane wsparcie. Po części oficjalnej nastąpiły gratulacje od najbliższych. Przybyli goście mogli obejrzeć również unikatową ekspozycję umundurowania i emblematów umieszczanych na umundurowaniu policyjnym pochodzącą niemal z całego świata. Najmłodszym maskotka śląskich policjantów - „Sznupek” rozdawał słodycze.

Kliknij, aby przejść do pełnej Galerii zdjęć

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę, a mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w codziennej służbie.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...