Wiadomości

Dzielnicowi z Dąbrowy chcą być bliżej społeczności lokalnych

Data publikacji 28.04.2017

W czasie obchodu rejonów dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją, a przede wszystkim z nimi samymi. Dzięki aplikacji „Moja komenda” stworzonej na urządzenia mobilne z każdym dzielnicowym można się skontaktować za pomocą jednego naciśnięcia na ekran smartfona. Aby to jednak nastąpiło za pomocą plakatów i ulotek promują informacje na temat tego elektronicznego narzędzia w administracjach osiedli, placówkach oświatowych i służby zdrowia.

Szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi jest możliwe dzięki aplikacji „Moja komenda”, która powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

W trakcie obchodu swoich rejonów policjanci rozdają ulotki i plakaty. Informują o zaletach korzystania z aplikacji. Jak prosto i szybko ją zainstalować, a także jak intuicyjne z niej korzystać.

Na zdjęciach: mł. asp.. Rafał Hołaj oraz st. sierż. Przemysław Mędrek – dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zachęcają mieszkańców do korzystania i promują aplikację „Moja komenda".