Wiadomości

Policjanci przejęli 400 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy przejęli prawie 400 kilogramów tytoniu. Nielegalny towar przechwycony został w trakcie przeładunku aut dostawczych na parkingu przy jednej z dąbrowskich galerii handlowych. Trzech zatrzymanych mieszkańców Chorzowa, Zabrza i Będzina usłyszało już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły pond 313 tys. zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Dąbrowie Górniczej, podczas prowadzonych działań wymierzonych w osoby podejrzewane o działalność przeciwko interesom Skarbu Państwa, zatrzymali pięciu mężczyzn. Trzech z nich usłyszało już zarzuty posiadania nielegalnego tytoniu.

Śledczy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na parkingu przy jednym z dąbrowskich hipermarketów ma dojść do przekazania znacznej ilości używek nieznanego pochodzenia. Policjanci, w trakcie przeładunku samochodów dostawczych, zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli prawie 400 kilogramów krajanki tytoniowej. Trzech zatrzymanych - mieszkańców Chorzowa, Zabrza i Będzina w wieku od 30 do 50 lat - usłyszało już zarzuty posiadania kontrabandy. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 313 tysięcy złotych.

Polskie przepisy karno-skarbowe zabraniają nabywania, przechowywania, przewożenia, przesyłania lub przenoszenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy. Podejrzani odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co można trafić do więzienia na 3 lata. Mężczyznom grożą również dotkliwe kary finansowe.

Ładowanie odtwarzacza...