Wiadomości

Przed nami kolejne debaty w ramach projektu „Poznaj swojego dzielnicowego” (aktualizacja)

26.04.2017    Dąbrowa Górnicza

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczęła drugą edycję działań informacyjno - edukacyjnych pod hasłem: „Poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach oraz wdrażanie projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach, klubach osiedlowych i administracjach, a także prezentacja ich sylwetek w lokalnych mediach.

Projekt, którego pomysłodawcą są Dąbrowska Wspólnota Samorządowa oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej dzięki wcześniejszemu nagłośnieniu tak jak w roku poprzednim pragniemy aby zyskał popularność u wielu mieszkańców naszego miasta. W trakcie 7 zaplanowanych do czerwca spotkań w klubach osiedlowych, administracjach osiedli oraz szkołach organizatorzy będą spotykali się z dąbrowianami. Mówimy o bezpieczeństwie w najbliższej okolicy, zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, miejskiego portalu „NaprawmyTo”, przybliżamy sylwetki dzielnicowych, którzy w zaplanowanych spotkaniach są motywem przewodnim. Wskazujemy nowe kanały kontaktu z dzielnicowymi, choćby za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”. Sylwetki dąbrowskich dzielnicowych sukcesywnie będą również prezentowane w miesięczniku „Przegląd Dąbrowski” oraz na antenie dąbrowskiej audycji Telewizji Kablowej „Telpol”.

Wykaz spotkań z dzielnicowymi:

  • 28 marca 2017 roku o godz. 17.00 w Dziennym Domu Seniora "Wigor" przy ul. Jaworowej 4a w Dąbrowie Górniczej
  • 4 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Fryderyka Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej
  • 20 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Kole PCK Strzemieszyce przy ul. Strzemieszyckiej 392 w Dąbrowie Górniczej
  • 9 maja 2017 roku o godz. 17.00 w Administracji Osiedla Mieszkaniowego nr 7 SM "Lokator" przy ul. Topolowej 32 w Dąbrowie Górniczej
  • 18 maja 2017 roku o godz. 17.00 w Klubie Osiedlowym "Helikon" przy ul. Wojska Polskiego 45 w Dąbrowie Górniczej
  • 6 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Żołnierskiej 188 w Dąbrowie Górniczej
  • 20 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Mieszka I 20 w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dąbrowian oraz przedstawicieli lokalnych mediów.