Wiadomości

Rusza druga edycja projektu „Poznaj swojego dzielnicowego” (aktualizacja)

24.03.2017    Dąbrowa Górnicza

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczyna drugą edycję działań informacyjno - edukacyjnych pod hasłem: „Poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach oraz wdrażanie projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach, klubach osiedlowych i administracjach, a także prezentacja ich sylwetek w lokalnych mediach.

Projekt, którego pomysłodawcą są Dąbrowska Wspólnota Samorządowa oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej dzięki wcześniejszemu nagłośnieniu tak jak w roku poprzednim pragniemy aby zyskał popularność u wielu mieszkańców naszego miasta. W trakcie 7 zaplanowanych do 30 czerwca spotkań w klubach osiedlowych, administracjach osiedli oraz szkołach organizatorzy będą spotykali się z dąbrowianami. Będziemy mówić o bezpieczeństwie w najbliższej okolicy, zachęcać do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, miejskiego portalu „NaprawmyTo”, przybliżać sylwetki dzielnicowych, którzy w zaplanowanych spotkaniach mają być motywem przewodnim. Będziemy wskazywać nowe kanały kontaktu z dzielnicowymi, choćby za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”. Sylwetki dąbrowskich dzielnicowych sukcesywnie będą również prezentowane w miesięczniku „Przegląd Dąbrowski” oraz na antenie dąbrowskiej audycji Telewizji Kablowej „Telpol”.

Pierwsze spotkania z dzielnicowymi odbędą się:

  • 28 marca 2017 roku o godz. 17.00 w Dziennym Domu Seniora "Wigor" przy ul. Jaworowej 4a w Dąbrowie Górniczej
  • 4 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Fryderyka Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej

O kolejnych spotkaniach zaplanowanych w Strzemieszycach, na Łęknicach, Redenie, Błędowie i i Ujejscu będziemy informować z wyprzedzeniem. Na spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych dąbrowian oraz przedstawicieli lokalnych mediów.