Policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych

Data publikacji 09.03.2017

7 osób poszukiwanych, w tym trzech listami gończymi, zatrzymali wczoraj policjanci z Dąbrowy Górniczej. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc w ten sposób uniknąć kary. Teraz poniosą odpowiedzialność za swoje czyny. Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań.

Minionej doby w trakcie akcji „Poszukiwany” w ręce policjantów z dąbrowskiej komendy i podległego komisariatu wpadło aż 7 poszukiwanych. Wśród tej grupy są osoby zarówno poszukiwane listami gończymi, jak i takie, którym sąd wymierzył karę pozbawienia wolności. Aby ukryć się przed organami ścigania poszukiwani często zmieniali miejsce pobytu. Teraz wszyscy zgodnie z dyspozycją sądów trafią do zakładów karnych i aresztów śledczych, gdzie odbędą zasądzone kary. Wśród zatrzymanych przez policjantów z Dąbrowy Górniczej był między innymi 41-latek poszukiwany listem gończym oraz 4 innymi podstawami poszukiwawczymi wytropiony przez dzielnicowych z dąbrowskiego komisariatu oraz 36-latek również poszukiwany listem gończym, który ukrywał się przed organami ścigania od 7 lat, zatrzymany na terenie Siemianowic Śląskich przez kryminalnych z zespołu ds poszukiwań dąbrowskiej komendy.