Wiadomości

Zapraszamy na uroczystości rocznicowe ku czci policjantów pomordowanych przez NKWD

Data publikacji 12.09.2017

W niedzielę 17.09.2017 roku o godz. 12.00 w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Królowej Jadwigi odbędzie się uroczysta Msza Święta w 11 rocznicę odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów Policji Państwowej z terenu Zagłębia zamordowanych przez NKWD. Na uroczystości mają zaszczyt zaprosić insp. mgr Artur Klimek - Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej oraz ks. kan. Andrzej Stasiak – Proboszcz i Kustosz sanktuarium NMP Anielskiej.

We mszy uczestniczyć będzie Kompania Honorowa Policji z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz Orkiestra Policyjna.

Zapraszamy wszystkich policjantów, pracowników cywilnych ich rodziny, ale i mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Zagłębia do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Oddajmy hołd naszym przodkom, którzy pełnili służbę na posterunkach w Dąbrowie Górniczej, Gołonogu, Strzemieszycach, Ząbkowicach, Sosnowcu, Będzinie, Wojkowicach oraz innych miastach Zagłębia Dąbrowskiego, którzy w służbowych mundurach zginęli zamordowani na nieludzkiej ziemi.