Poszukujemy pokrzywdzonych przez oszusta - Ogłoszenia - Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Ogłoszenia

Poszukujemy pokrzywdzonych przez oszusta

Dąbrowscy stróże prawa poszukują pokrzywdzonych przez oszusta podającego się z mechanika samochodowego lub policjanta, który wyłudzał pieniądze od pracowników placówek handlowych na terenie Śląska i Zagłębia w okresie do maja do października 2013 roku.

Dąbrowscy stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który od maja do października bieżącego roku na terenie Dąbrowy Górniczej i miast ościennych podając się za mechanika samochodowego, a nawet policjanta wyłudzał od pracowników placówek handlowych i usługowych pieniądze. Po zatrzymaniu okazała się, że młody dąbrowianin poszukiwany jest celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa, kradzieże i włamania.

 

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dąbrowskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej - Strzemieszyc, który od maja do października tego roku na terenie Dąbrowy Górniczej i miast ościennych podając się za mechanika samochodowego wyłudzał pieniądze od pracowników różnego rodzaju firm za rzekome naprawy samochodów ich szefów. Pomysłowość dąbrowianina rosła i ostatnio przed samym zatrzymaniem w dniu 7 października mężczyzna okazując podrobioną legitymację policyjną i podając się za aspiranta policji pod pretekstami odebrania długu usiłował wyłudzić pieniądze od pracowników 4 placówek handlowych na terenie Dąbrowy Górniczej. Oszust działając w ten sposób wyłudził kilkaset złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że Tomaszu K. jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za włamania, kradzieże i wcześniejsze oszustwa popełnione na terenie województwa śląskiego i w związku z tym ciąży na nim aż 7 poszukiwawczych podstaw prawnych. Oszust dzisiaj trafi do zakładu karnego, a za popełnienie kolejnych oszustw grozi mu dodatkowe 8 lat więzienia.

 

Dąbrowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zwracają się z prośbą o kontakt osobisty w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11 osób z terenu województwa śląskiego, którzy w okresie od maja do października 2013 roku mogli stać się ofiarami oszusta. Informację można również przekazywać drogą elektroniczną na adres: komendant@dabrowa.ka.policja.gov.pl , telefonicznie pod numerami telefonów: 32-63-94-255 i 266, do prowadzącego postępowanie nadkom. Jacka Głowackiego pod nr telefonu 32-63-94-377, bądź pod bezpłatnymi numerami telefonów 997 i 112.