2011 - rok pieszego - rozsadny i widoczny pieszy

Impreza Mikołajkowa w Hali "EXPO SILESIA" w Sosnowcu

W dniu 09 grudnia 2011 r. w hali EXPO Silesia w Sosnowcu odbyła się VIII edycja imprezy mikołajkowej "BBC Dzieciom", w ktorej uczestniczyło ponad 1600 dzieci z naszego województwa

 

W dniu 09 grudnia 2011 r. w hali EXPO Silesia w Sosnowcu odbyła się VIII edycja imprezy mikołajkowej "BBC Dzieciom", w ktorej uczestniczyło ponad 1600 dzieci z naszego województwa. Impreza została zorganizowana przez Katowicką Lożę Business Centre Club dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych i świetlic środowiskowych z terenu woj. śląskiego. Przez kilka godzin dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji, a w kulminacyjnym punkcie otrzymały świąteczne paczki o Świętego Mikołaja.
          W trakcie imprezy policjanci zaprezentowali między innymi radiowozy, motocykle policyjne, psy służbowe oraz inne specjalistyczne wyposażenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze, na specjalnym torze z przeszkodami, który jest na wyposażeniu furgonu profilaktyczno-edukacyjnego WRD KWP w Katowicach. Spośród 105 uczestników wyłoniono trzech najlepszych, ktorym przyznano nagrody. Byli to: Kacper KOKOSZA ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu – I miejsce, Mateusz WRĘCZYCKI ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie – II miejsce i Alan JANKO ze Szkoły Podstawowej nr 10
w Gliwicach – III miejsce. Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia tj. Maciejowi BEDNARKOWI z ZSS nr 2 w Chorzowie i Pawłowi MALKIEWICZOWI ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej.
        Patronat honorowy nad imprezą "BBC Dzieciom" objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Adam Matusiewicz oraz Wojewoda Śląski Pan Zygmunt Łukaszczyk.